Haber

Bursa’da açlık grevine başlayan doktordan Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı

Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli tarihi deprem felaketinin yaraları sarılırken, diğer şehirlerde de depreme karşı tedbir ve tedbirler gözden geçiriliyor.

Bu bağlamda en çok öne çıkan ve tartışmaların merkezinde yer alan şehir İstanbul olsa da Bursa da önemli şok riski taşıyan şehirlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Kayhan Turan, Mudanya’da depreme dayanıklı ortopedi hastanesi yapılması için proje hazırladı.

Depreme dayanıklı hastane için açlık grevi

Turan, projesinin belediye tarafından iptal edilmesinin ardından açlık grevine başladı.

Halktan da destek alan Turan, belediye ile sorunu çözemeyince siyasi liderlere ulaşmaya çalıştı.

CHP lideri itiraz edince Kılıçdaroğlu’na çağrı yaptı.

Turan, sosyal medya hesaplarıyla sesini duyurmaya çalışıyor.

Bu kapsamda CHP Mudanya Belediye Başkanı Hayri Yılmaztürk tarafından projesi iptal edilen Turan, YouTube üzerinden bir video paylaşarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

Mudanya Belediye Başkanı tarafından çalışmalarının baltalandığını ve engellendiğini belirten Turan, aynı zamanda medya aracılığıyla hakarete varan ifadelerle amaç gösterildiğini söyledi.

“Hastane projemizi en üst mercilere anlatacağım”

Turan, “Açlık grevine başladığımda Mudanya Belediyesi’nin gerçekleri görüp gerekli girişimlerde bulunacağını umuyordum. Maalesef Önderlik sorularıma cevap vermek yerine ya yalan beyanda bulundu ya da yalan beyanlarda bulunarak hakaret ve aşağılama dolu konuşmalar yaptı. , bir yöneticiye yakışmayan bir tonda.

İşin ciddiyetini anlamaktan uzak bir yönetici ile karşı karşıya olduğumuzu gördük.

İlçemiz yerel yönetiminin duyarsız kalarak her türlü “yanıltıcı” bilgilerle itibarsızlaştırmaya çalıştığı hastane projemizi en üst makamlara anlatacağım.

Bu imajla güçlü bir ortopedi hastanesi kurmak için çıktığımız yolda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendisine destek olmaya davet ediyorum.”açıklamalarda bulundu.

“Belediye başkanımız bunu anlamadı”

Turan Kılıçdaroğlu’na yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanım, bilmenizi isterim ki, biz hiçbir zaman hukuka aykırı ve hukuken imkansız bir talepte bulunmadık. Hukuksuz bir talep için açlık grevi gibi önemli bir harekete başvurulabilir mi? ideal mi? Yürüdün. Ben de açlık grevine gitmeyi tercih ettim. Belediye başkanımız bunu anlamadı.”

Hayri Türkyılmaz

mustafakemalpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu