Haber

Erkan Baş: “İstiklal Caddesi’nde O Beton Saksılar Var ya Süleyman Soylu’yu Kaldırıp Beton Saksıyı Oturtsak O Koltuğa Memlekette Hiçbir Şey…

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, Taksim’de 6 yurttaşın yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin, “Daha birkaç ay önce, ‘Ülkede 41 terörist kaldı, ayakkabı numaraları dahi biliyoruz’ diyen bu zat İdlip’te açılıştayken memleketin göbeğinde bomba patlıyor. ve hala o koltukta oturuyor. Bu ülkenin başına gelen en büyük talihsizliklerden bir tanesi Süleyman Soylu’dur, onun İçişleri Bakanı olmasıdır” diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi. Baş, “İstiklal Caddesi’nde o beton saksılar var ya Süleyman Soylu’yu kaldırıp beton saksıyı oturtsak o koltuğa memlekette hiçbir şey değişmeyecek” dedi ve Soylu’ya ve sorumlu yetkililere istifa çağrısı yaptı.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM’de basın toplantısı yaparak gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Baş, AKP iktidarına 9 unsur halinde sorular yöneltti. Baş, “Son 10 yılda sivilleri hedef alan terör saldırılarında yüzlerce yurttaşımız hayatını kaybetti. Bu utanç bile koltuğunuzu bırakmak için size yetmiyor mu?” diye sordu.

Baş’ın açıklamaları özetle şöyle:

“ÖFKELİYİZ: Bugün çok üzgünüz, öfkeliyiz. Taksim’de gerçekleştirilen halk düşmanı terör taarruzunda 6 yurttaşımız hayatını kaybetti. Onlarca yurttaşımız yaralandı. Tedavileri devam edenler var. O gün bölge olan yüzlerce yurttaşımız tahminen de hayatı boyunca hiç unutamayacağı bir travmayı yaşadı. Hücumda ömrünü yitiren yurttaşlarımızı hürmetle anıyorum, yakınlarına başsağlığı dileklerimizi; yaralılara ise acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz. Bir defa daha açık ve net bir biçimde bu akının faillerini, sorumlularını lanetliyoruz.

ÜLKEMİZİ ŞİDDETLE DİZAYN ETMEYE ÇALIŞANLAR BİR SEFER DAHA SAHNEYE ÇIKMIŞ GÖZÜKÜYOR: Bu ve gibisi durumlarda konuşmak son derece sıkıntı. Maalesef bu topraklarda biz çok fazla benzeri acı yaşadık. Artık bir sefer daha sözün tüm manalarıyla canımız yanıyor. Tam bu nedenle bir daha birebir acıları yaşamamak, tıpkı acılar bu topraklar yaşanmasın diye konuşmak, tartışmak, ders çıkartmak ve en değerlisi de gereğini yapmak zorundayız. Üzülerek söylüyoruz, fakat net bir tablo ile karşı karşıyayız. Ülkemizi, bölgemizi kanla, dehşetle, şiddetle dizayn etmeye çalışanlar bir kere daha sahneye çıkmış gözüküyor. Biliyoruz ki bu ve gibisi taarruzlar lakin devamındaki gelişmelerle daha güzel anlaşılır hale geliyor. Bugün hala birçok belirsizlik ve şaibe içeren karanlık akının içeride ve dışarıda hangi güçler tarafından ne gayeyle yaptırıldığını tam ve açık olarak anlamamız biraz daha vakit alacak.

AİLEMİZ, SEVDİKLERİMİZ İÇİN ENDİŞELENİYORUZ: Bugün acil olarak ortaya konulması ve sorulması gereken çok temel bir soru var. Bu ülkenin yurttaşları, bizler kendimizi inançta hissediyor muyuz? Bu son hücum ve akabinde yaşadıklarımız gösterdi ki iktidar halka inanç vermiyor. Hatta daha açık söyleyelim, bölgede ve ülkede uyguladığı siyasetler nedeniyle bu ülkenin güvenlik sorunu, bu ülkede yaşayan milyonlarca insanın güvenlik sorunu şahsen bu iktidar tarafından yaratılıyor. Bu iktidar varken hiçbirimiz inançta değiliz, huzurlu değiliz. Her yurttaşımız telaşlı ve her akın sonrasında tasalarımız katlanarak artıyor. Ailemiz, sevdiklerimiz, dostlarımız için endişeleniyoruz. Her an başımıza bir şey gelebilir tasasıyla ve en az bunun kadar kıymetli başımıza bir şey gelse de bunun hesabı sorulmayacak niyetiyle yaşamak zorunda bırakılıyoruz. Meğer hepimiz kendimizi inançta hissetmek istiyoruz. Barış içinde, huzurlu, keyifli yaşamak istiyoruz.

AKP’DE NE ZAMAN İKTİDARI KAYBEDECEĞİ TELAŞI BAŞ GÖSTERGE ÜLKEDE BOMBALAR PATLIYOR: 2015 seçimleri öncesinde ‘Verin 400 milletvekilini, bu işi huzur içinde yönetelim’ demiş bir zatın yönettiği bir ülkede ülkemiz kan gölüne döndürülmüştü. Tüm yurttaşlarımızı bir konuda uyarmak ve dikkat çekmek istiyoruz. AKP ne zaman halk tarafından yenilgiye doğru sürüklense iktidarı kaybedeceği telaşı baş gösterse ülkede bombalar patlıyor, kan akıyor ve birileri bu kaos ortamından kendi iktidarını kurtarıp koltuğunda oturmaya devam ediyor.

‘YURTTAŞ SULH, CİHANDA SULH’: Tam bu nedenle ülkemizin bu karanlıktan kurtulması için ihtiyacımız olan şey eşit yurttaşlığı temel alan, özgür, demokratik, şeffaf ve sorumlu bir yönetim anlayışıdır. İhtiyacımız olan ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyen barışçıl bir dış politika anlayışıdır. Bunun için de ilk görevimiz bu iktidardan kurtulmaktır.

ZAT İDLİB’TE AÇILIŞTAYKEN MEMLEKETİN GÖBEĞİNDE BOMBA PATLIYOR: İstanbul’un göbeğinde, 1 yıldır Türkiye’de olduğu tabir edilen birisi elini kolunu sallaya sallaya gidiyor bir bomba bırakıyor. 6 yurttaşımız katlediliyor, onlarca yurttaşımız yaralanıyor, İçişleri Bakanı denen zat İdlib’te açılışta. Hatırlamadan geçemeyeceğiz, daha birkaç ay önce, ‘Ülkede 41 terörist kaldı, ayakkabı numaraları dahi biliyoruz’ diyen bu zat İdlib’te açılıştayken memleketin göbeğinde bomba patlıyor. ve hala o koltukça oturuyor. Açıkça söz etmek lazım, bu ülkenin başına gelen en büyük talihsizliklerden bir tanesi Süleyman Soylu’dur, onun İçişleri Bakanı olmasıdır.

NEFRET TOHUMLARI SAÇAN CÜRÜM İŞLERİ BAKANI HALA KOLTUĞUNDA OTURUYOR: Memlekette kendilerine muhalefet eden herkesi terörist ilan eden, halkı birbirine düşürmekten diğer hiçbir şey yapmayan, ülkede düşmanlık, nefret tohumları saçan kabahat işleri bakanı hala koltuğunda oturuyor. Derhal istifa etmelidir. Bir dakika dahi o koltukta oturması memlekete, bu memlekette yaşayan milyonca yurttaşımıza ağır bir hakarettir.

SOYLU’YU KALDIRIP BETON SAKSIYI OTURTSAK HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEYECEK: Suriye’de açılıştaymış. Ne işin var kardeşim senin Suriye’de? Sen Suriye’nin mi İçişleri Bakanı’sın? Türkiye’yi kabahat cehennemine, uyuşturucu cehennemine çevirmişsin, yetmedi güvenliği sağlayamıyorlar, sonlar dingonun ahırına çevrilmiş durumda, daima laf olsun, torba dolsun diye açıklamalar, hamaset telaffuzları, kabadayılık… İstiklal Caddesi’nde o beton saksılar var ya Süleyman Soylu’yu kaldırıp beton saksıyı oturtsak o koltuğa memlekette hiçbir şey değişmeyecek. Bu ülkenin göbeğinde bomba patlıyor, iktidar ne yapıyor, birinci yaptığı işe bak, yayın yasağı. Kaç şahsa soruşturma açılacakmış… ya arkadaş 9 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetmiş bu patlamada ya. Sen bu memlekette çocukları koruyamamışsın bir tek iktidar koltuğunu müdafaa derdindesin. Bir tane istifa olmadı, utanç verici bir şey.

TÜM SORUMLULARIN İSTİFASINI İSTİYORUZ: Yitirdiğimiz canları ‘rakam’ diye anacak kadar insanlıktan çıkmışlar. Bu kendi iktidarlarından öteki hiçbir şeyi ancak hiçbir şeyi düşünmeyen saray rejimi Türkiye’nin barışı, huzuru ve güvenliğindeki en büyük tehditlerinden biridir. Yurttaşlarımızın canlarını, ülkemizin hudut güvenliğini koruyamayan, bilakis çatışma ortamını siyasi gereç olarak kullanan başta bu ülkeyi bir hata cehennemine çeviren Süleyman Soylu olmak üzere tüm yetkililerin, sorumluların istifasını istiyoruz.

İKTİDARA SORUYORUZ: Buradan direkt halk ismine ve direkt iktidara kimi soruları sormamız gerekiyor. İktidara soruyoruz. Bir; Türkiye’nin sınırlarını kevgire çeviren her türlü cihatçı teröristi bu ülkeye bile istiye sokan, Suriye’deki cihatçıları silahlandıran hem Suriye hem Türkiye halkının başına bela edenler kimdir? İki; Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç, Ankara terör hücumlarını kim düzenledi? Bu katliamlar kimin devrinde yaşandı? Bu hücumlarda ihmal yahut göz yumma halinde sorumluluğu bulunan kaç yetkili cezalandırıldı? Teröre takviyenin bundan daha somut ve daha açık bir göstergesi olabilir mi?

SOYLU’YU İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KOLTUĞUNDA OTURTMAYA DEVAM ETMENİZ, HANGİ PAZARLIKLARIN BEDELİ?: Üç; ABD’nin Irak, Suriye, Libya ve Afganistan’daki kirli planlarına kim takviye veriyor? Kim bunların kesimi hatta öncüsü oldu? Bölgede cihatçıların ağ babalığını kim üstlenmektedir? Dört; terör taarruzları ile ilgili halkın haber alma hakkını neden engellediniz? Halkın gerçekleri öğrenmesinden neden korkuyorsunuz? İşinize gelmeyen nedir? Saklamak istediğiniz şey ne? Beş; Süleyman Soylu üzere çabucak her kelamı palavra çıkan bir kişiyi İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturtmaya devam etmeniz, hangi pazarlıkların bedelidir? Soylu tarafından rehin mi alındınız? Açıkça soruyoruz. Korktuğunuz, bildiği bir şeyler mi var?

BU UTANÇ BİLE KOLTUĞUNUZU BIRAKMAK İÇİN SİZE YETMİYOR MU?: Altı; halkın çoğunluğunun kelamına inanmadığı bir azınlık iktidarı olarak daha kaç suça ve palavraya başvuracaksınız? Yedi; saldırgan olduğu tez edilen kişi ile MHP ortasındaki irtibat araştırılmakta mıdır? Bu kişi ile bağlantısı tespit edilen MHP ilçe yöneticisi nasıl süratle hür bırakılmıştır? O kişi CHP’li, HDP’li yahut TİP’li olsaydı birebir muameleye mi maruz kalacaktı, yoksa sabah akşam bütün gazetelerde manşet yapıp bunun üstünde mi tepinecektiniz? Sekiz; son 10 yılda sivilleri gaye alan terör akınlarında yüzlerce yurttaşımız hayatını kaybetti. Bu utanç bile koltuğunuzu bırakmak için size yetmiyor mu? Dokuz; eski ve yeni temsilcileriniz terör hareketlerinden, darbe teşebbüsünden sonra oylarımız yükseliyor diye açıklamalar yapıyordu. Tek bir yetkili hakkında ceza verilmedi. 7 Haziran – 1 Kasım ortasını şiddetle geçirerek siyaseti dizayn etmeye çalıştınız. Halka kaygı ve dehşet yaratarak siyasi hedeflerine ulaşmayı terör olarak tanımlıyoruz. Terörle ayakta durmaya çalışmanın bedelini ödeyeme hazır mısınız?

BİR ORTAYA GELİRSEK, OMUZ OMUZA VERİRSEK NE BOMBALARI NE BORSALARI BİZİ MAĞLUP EDEMEZ: Bu iktidar, bizleri açlık ve mevtle kuşatmaya çalışıyor. Bizleri bir kira bile ödeyemeyeceğimiz, bir litre süt alamadığımız, çocuğumuzun beslenme çantasına bir meyve dahi koyamadığımız rezil bir hayatın kölesi yapmaya çalışıyor. Kararlı durmalıyız. Reddetmeliyiz. Bu yüzden bu memleketin hoş beşerlerine bir çağrım var. Biz bir ortaya gelirsek, biz el ele, omuz omuza verirsek ne bombaları ne borsaları bizi mağlup edemez. Biliyoruz ki Taksim’deki terör saldırısından sonra bu iktidar hiçbir gerçek adım atmayacak. Biz TİP olarak Meclis’te bir araştırma kurulu kurulması, taarruzun tüm faillerinin ortaya çıkarılması ve bağımsız bir süreç işletilmesi için elimizden geleni yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vip elit Eyüp escort Bayan numaraları
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler