Haber

Mardin’de neden sokağa çıkma yasağı var? Nusaybin’de hangi mahallelerde sokağa çıkma yasağı var? Son dakika sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar

Mardin’de neden sokağa çıkma yasağı var sorusunun cevabı merak edilen konular arasında yer alıyor. NusaybinHangi mahallelerde sokağa çıkma yasağı var?

MARDİN’DE NEDEN GÜNCEL BİR BANKA VAR?

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

“ÜST DÜZEY ORGANİZASYON YÖNETİCİLERİ DE ARADA”

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesi sınırları içindeki kırsal alanlarda örgütün üst düzey yöneticilerinden olan bölücü terör örgütü üyeleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilerek sığınakların imha edileceği belirtildi. , bölgede bölücü terör örgütü tarafından kullanılmak üzere görevlendirilen sığınaklar, depo alanları ve uçaksavar mevzileri. Malzemelere el konulması amacıyla operasyon yapılacağı belirtildi.

NUSAYBİN’DE ŞU ANDA HANGİ MAHALLELER YASAK?

Mardin’in Nusaybin ilçesinde aralarında terör örgütü üyelerine yönelik operasyon nedeniyle Tekağaç, Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol ve Güneli mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. üst düzey organizasyon liderleriydi.

“İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR DÖVİZ YASAĞI”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 02 Mayıs 2023 Salı günü saat 04:00’te Nusaybin ilçesi; Tekağaç ile sınırlı olmak üzere bölgedeki operasyonlar sona erecektir. , Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli Mahalle ve mezraları İkinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa uyması kendi can güvenlikleri açısından önemlidir. ve mülkiyet.”

haber-baliseyh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu