Teknoloji

Teknoloji şirketlerini tek çatı altında toplamak için “Turkey TechnoHub” platformu oluşturuldu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Türkiye TechnoHub platformunun Türkiye’nin teknoloji ekosisteminin oluşumunu destekleyeceğini belirterek, “‘turkiyetechnohub.org’ platformu, şirketlerimizin küresel ölçekte görünür olmasını sağlamak, yeni işbirlikleri kurmak ve farklı pazarlara ulaşmak.” ifadesini kullandı.

Ofisten yapılan yazılı açıklamada, hayata geçirilen Türkiye TechnoHub platformu ile her seviyedeki teknoloji firmalarının aynı çatı altında toplanacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç, Türkiye TechnoHub platformunun Türkiye’nin teknoloji ekosisteminin oluşmasına zemin hazırlayacağını belirterek, bu alanda çalışan tüm firmaları platformda yer almaya davet etti.

Platformun tüm üyelerine fayda sağlayacağına işaret eden Koç, “‘turkiyetechnohub.org’ platformunun teknoloji ekosistemini oluşturan her seviyedeki firmaları kayıt altına almak ve yetkinlik alanlarını belirlemek, bu firmaları bir araya getirmek. yerli ve yabancı potansiyel yatırımcı ve müşterilerle, şirketler arasında deneyim ve bilgi paylaşımı sağlamak, şirketlerimizin küresel ölçekte görünür olmasını sağlamak, yeni işbirlikleri kurmak ve farklı pazarlara ulaşmak amacıyla oluşturulmuştur.

Türkiye TechnoHub’ın platformdaki tüm tarafların yararlanabileceği bir altyapı olduğunu kaydeden Koç, platformun teknoloji girişimciliğine hizmet veren kamu kurumları, özel sektör şirketleri, teknoparklar gibi ülkedeki yerli teknoloji girişimcilik ekosistemini oluşturan tüm paydaşları kapsadığını vurguladı. , teknoloji transfer ofisleri.

Koç, teknoloji girişimcilik ekosisteminin paydaşlarını tek çatı altında toplayan, kapsamlı bir sınıflandırmaya sahip ve uluslararası görünürlüğü güçlü bir platformun Türkiye’de ilk kez hayata geçirildiğini belirtti.

“Yerli teknoloji girişimlerimizin yetkinliklerini belirlemek ve tüm paydaşlarla paylaşmak için bu platforma ihtiyaç duyulmuştur. Tekno girişimciliğin tüm yerel aktörlerini tek çatı altında toplamak amacıyla online ekosistem platformu oluşturulmasına ofis tarafından karar verilmiştir. Şirketler istedikleri zaman platforma ücretsiz olarak kayıt olabilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu