Haber

Urfa’da İYİ Parti’den 4 isim adaylığını geri çekti: Adaylığı parayla satan partide işim olmaz.

Fatma Keber

URFA-Türkiye’de genel seçimlere günler kala partiler milletvekillerini açıklamaya başlarken, Urfa’da YETERLİ Partisi’nden daha önce adaylık başvurusu yapan 4 isim adaylık belgelerini geri çekti.

Bu isimlerden biri de rozetini DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in taktığı Ahmet Ersin Bucak. Ahmet Ersin Bucak, Urfa’nın önde gelen aşiretlerinden ve aşiretin önde gelen isimlerinden olan Bucak aşiretindendir. Mahalle muhtarlığını geri çekerken, YETERLİ Partisi’ne desteğini de kestiğini açıkladı.

Bucak neden böyle bir karar aldığına dair net bir açıklama yapmazken, “Bu süreçte sessiz kalmam benim için daha doğru. Sağlık nedenlerim de var. Gerekirse önümüzdeki süreçte açıklama yapacağım. günler.”

Bucak’ın adaylığını geri çekmesinin ardından Harran Eski Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ÂLÂ Partisi İl Başkan Yardımcısı Abdullah Tüysüz ve Op.Dr. Ziya Bağış da adaylık belgelerini geri çekti.

Milletvekili adayı olarak adaylığını geri çeken Abdullah Tüysüz, kararı “İYİ Parti’nin beceriksizliği ve sorumsuzluğu nedeniyle” açıklarken partisine verdiği desteği sonlandırdığını söyledi.

‘PARA İLE ADAYLIĞI SATAN PARTİDE İŞİM YOK’

Tüysüz, DÜZGÜN Partisi hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu: “Paraya adaylığı satan bir partide çalışamam” dedi. Kamu hizmetine aday olduğunu kaydetti. Tüysüz yaptığı açıklamada, “Uzun süredir içinde bulunduğum İYİ Parti milletvekili adaylığı seçiminde başarısız oldu” dedi.

‘AHMET ERSİN BUCAK’IN GİTTİĞİ YOL BİZİM YOLUMUZ’

Tüysüz’ün Ahmet Ersin Bucak hakkında söyledikleri dikkat çekici: “İYİ Parti, Urfa halkının ve kamuoyunun hassasiyetlerini dikkate almadan bölgede sevilen ve sayılan Ahmet Ersin Bucak’ın adaylığından çekildi. ve bölge siyasetinde ve dengelerinde rol oynadı ve Ahmet Bucak Bey’e teşekkür ettim. Destek amaçlı adaylığımı geri çektim. Ahmet Ersin Bucak’ın yolu bizim de yolumuzdur, onsuz yola çıkılmaz.”

İYİ Parti milletvekili adaylarından çekilen Mehmet Özyavuz, kararıyla ilgili olarak, “Adaylıktan çekilme sebebim parti genel merkezine gösterdiğimiz tepkidir, adaylığımdan çekildim” dedi.

Öpücük. Dr. Ziya Bağış, sosyal medya hesabından UYGUN Partisi Şanlıurfa Milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu. Öpücük. Dr Ziya Bağış, “Gördüğüm ihtiyaçtan dolayı İYİ Parti Şanlıurfa milletvekilliği adaylığından çekiliyorum. Bu süreçte bana her türlü desteği veren, hayır dualarını esirgemeyen dost ve akrabalarıma teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu